TÝM KCM

KC Mojská vyrostlo a stojí na dobrovolnické práci. Téměř ve všech našich aktivitách jsou zapojení dobrovolníci.
Nyní tvoří většinu našich dobrovolníků lidé z Křesťanského sboru Český Těšín.

Bc. Martin Šimik, DiS.

PŘEDSEDA VÝBORU

Studoval jsem zdravotnickou školu – všeobecnou sestru, záchranářství i teologii.. Už více než 15 let se věnuji práci s mladými lidmi a připravuji různé tábory a zážitkové aktivity v přírodě i ve městě Český Těšín. Pracuji v Křesťanském sboru, v Komunitním centru Mojská a na dohodu i jako zdravotnický záchranář v Třinci. Mým koníčkem je moje rodina, sport, příroda a Bible.

KCM: hlavní organizátor příměstského campu Fulhaus, Multicampu, organizace tee-pee táborů, vedení týmu Přístav, předseda výboru KC Mojská.

Email: mr.kacer@seznam.cz

Tel.: 773 023 373

Mgr. Petr Kubiena

člen výboru

Vystudoval jsem střední průmyslovou školu stavební v Havířově a učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Ostravské univerzitě. Pracuji jako učitel na základní škole v Albrechticích u Českého Těšína. Mezi mé záliby patří sportování všeho druhu, nejčastěji si zahraju volejbal a fotbal. Mám rád dobrou kávu a výlety do hor.

KCM: 

– člen výboru
– správce posilovny
– osobní trenér v posilovně
– pomocník v kuchyni na letním příměstském táboru a dalších větších akcích
– barista v kavárně

Mgr. Zuzana Kaczmarzyková

ČLEN VÝBORU

Pocházím z východního Slovenska a v Těšíně bydlím od roku 2001. S manželem Danielem máme 4 děti, Jakuba, Adama, Julii a Filipa. Pracujeme v misijní organizaci Wycliffe (www.wycliffe.cz), v Komunitním centru bydlíme a máme na starost správu celého objektu a úklid. Pomáhám v komunikaci s městem Český Těšín, s organizací akcí pro mladé lidi, seniory, mám ráda hudbu, zpěv, tanec, angličtinu, čtení, bytový dizajn, aranžování květin a kreativní činnosti. Hraju na kytaru a zpívám v rodinné kapele Flexible Formation.

KCM:  koordinace klubu seniorů, komunikace s městem Český Těšín, hudební programy, english camp Fulhaus

Mgr. Tereza Šimiková

člen výboru

Pocházím z Brna, vystudovala jsem Sociální pedagogiku se specializací na dramatickou a multikulturní výchovu, poté jsem pracovala v neziskové organizaci IQ Roma servis, která se věnuje Romům. Od roku 2010 bydlíme v budově KC, máme tři syny. Mezi mé záliby patří např. znakový jazyk, romská kultura a tanec. Mám radost, když KC slouží nejrůznějším způsobem druhým lidem, od hojně navštěvovaného venkovního areálu, přes nejrůznější pravidelné aktivity, až po nárazové větší akce. Snažím se pomáhat všude, kde je třeba a těším se na nové výzvy.

KCM: organizátorka pravidelných dětských bazárků, klubu Akvárko pro maminky s dětmi, aj.

Ondřej Šimik

člen KONTROLNÍ komise, web, tábory

Je mi 39 let, pracuji jako vysokoškolský učitel na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity, na katedře Preprimární a primární pedagogiky. Od roku 2010 jsem ženatý s manželkou Michaelou a máme čtyři syny. Mám rád sport, především vytrvalostní běh a dlouhé horské maratony. Kromě toho rád pracuji na zahradě a také si odpočinu u filmu nebo seriálu. V životě se učím počítat s Pánem Bohem a důvěřovat mu, což není většinou lehké.

KCM: administrace webových stránky KCM, člen revizní komise, vedoucí letního tábora pro dorost

E-mail: ondrej.simik@kcmojska.cz

Tel.: 608 868 608

web: www.simiko.cz

Karla Fukalová

člen výboru

Jmenuji se Karla Fukalová a jsem z Českého Těšína.

Vystudovala jsem zdravotní školu a pracuji jako sestra v nemocnici na Podlesí. Mám dvě dospělé děti, ráda lyžuji a chodím na dlouhé procházky.

KCM: pomoc s organizací a občerstvením na různých akcích a táborech.

Dagmar Nemcová

dobrovolník

Žiju v Českém Těšíně, na sídlišti Mojském už 20 let. Práce s dětmi mi je velmi blízká a v komunitním centru působím 10 let. Během těch deseti let se v KC vystřídalo mnoho dětí a většina z nich už je plnoletá. Ráda pracuji zejména s romskými dětmi, jelikož vím, že když je možnost, aby byly v komunitním centru, nikde se netoulají. Pomáhám kdekoliv, kde je potřeba a také se věnuji úklidu komunitního centra.

Dagmar Hricová

dobrovolník – poradna

Dagmar: Původní profesí jsem porodní asistentka. Od roku 2007 působím, jako profesionální dula. Pracuji pro organizaci České duly z.s., kde, mimo jiné, se věnuji primárně vzdělávání dul. Jsem vdaná, máma dvou dospělých synů. Miluji humor, život, dobré jídlo a kvalitní víno. Profesionální služby duly a přátelská péče v těhotenství, u porodu a šestinedělí. Předporodní kurzy s respektem k potřebám klientů, individuální přístup.

KCM: Vedu Poradnu pro ženy. Pořádám předporodní kurzy (individuální, párové, skupinové), poskytuji laktační poradenství. Nabízím konzultace (klimakterium, mimořádné nebo náhlé situace spojené s těhotenstvím, porodem a šestinedělím). Při práci s klienty ctím bezpodmínečné přijetí, akceptování sděleného, nehodnotící naslouchání a respekt k životní filozofii klienta.

Kontakt: www.hricova.cz FB Dula Dagmar Hricová IG Dagmar Hricová

Chceš nám pomoci?


Naše práce je pro nás posláním. Můžete přispět jakoukoliv částkou na fungování Komunitního centra Mojská, velice si toho vážíme.

Chceš se přidat mezi nás? (tykat/vykat?)


S velkou radostí přivítáme nové členy, kteří se chtějí podílet na aktivitách KC Mojská.